8 dykkere stilte på kaien i dag, klare for søndagsdykk. Været viste seg fra sin beste side, med solskinn og beskjeden vind. Det var springflo ved avreise, så det var lett å bære utstyret over i båten.
Turen gikk til Vestre Buarsundet. 3 av parene dykket i selve sundet, de to siste (inkludert undertegnede) dykket på nordsiden av øyen. Det ble litt bomtur for oss som dykket der. Trøblete navigering gjorde at vi endte opp på grunna og ikke der det var planlagt, så vi svømte rundt på 3-5 meter og prøvde å finne ut hvilken retning vi skulle gå for. Hadde planlagt en time, men ga oss etter 40 minutter. De andre hadde hellet med seg og det var fulle fangstnett med kamskjell og krabber å se da jeg klatret ombord i båten.
Bomdykk til tross, så var det et fint dykk. God sikt, behagelig temperatur og masse fisk (lyr) å se i starten.
Tilbake til kaien var det fortsatt springflo og det var lett å bære utstyret på land igjen. For en luksus!
Tusen takk til Martin som gjorde en god innsats med å vaske klubbhuset etter turen. Til og med mattene fikk en solid rengjøring i dag.
Jeg fikk med meg noen krabber hjem, de var det godt med mat i og smakte helt nydelig!
Neste dykk er torsdag, Tore er klar som båtfører. Deretter blir det lørdagsdykk til helgen igjen. Kommer du?


